صفحه اصلي > اخبار 

اخبار > جلسه کمیته دانشگاهی طرح تحول نظام سلامت دانشگاه با حضور رئيس دانشگاه برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه کمیته دانشگاهی طرح تحول نظام سلامت دانشگاه با حضور رئيس دانشگاه برگزار شد

گالری عکس 1

گالری عکس 2

اعضای ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت دانشگاه در جلسه‌ي روز شنبه 5 اسفند 96 در سالن شورای ساختمان مرکزی دانشگاه،  مشکلات طرح تحول نظام سلامت دانشگاه را مطرح کردند.
دکتر رضایی، معاون درمان دانشگاه با توضیح در خصوص مبنای تخصیص فرانشیز از سوی وزارت متبوع گفت: برخی از هزینه‌های دارو و تجهیزات در جریان درمان بیماران در بیمارستان‌ها تحت پوشش بیمه‌ای یا برنامه طرح تحول نظام سلامت نیست و از خود بیمار نیز مبلغی دریافت نمی‌شود و این باری است بر دوش بیمارستان‌ها که باید برای حل آن چاره‌ای اندیشید. در عین حال به هیچ عنوان در درمان بیماران نباید خللی ایجاد شود.
دکتر حاجی محمودی، معاون غذا و داروی دانشگاه با اشاره به مشکلات تهیه اقلام دارو و تجهیزات بیمارستانی گفت: آن چه مسلم است در بیان این مشکلات و ارائه راهکارها، ما تنها دو هدف را تعقیب می کنیم یکي اينکه ارائه خدمات درمانی به بیمار تحت هیچ شرایطی متوقف نشود و دوم این که نقدینگی در بخش تامین دارو و تجهیزات تامین شود.
دکتر غلامی، مدیر داروخانه‌های بیمارستانی نیز به مشکلات موجود در تهیه اقلام و تجهیزات پزشکی برای بیمارستان های دولتی تابعه اشاره و در این خصوص توضیحاتی داد و گفت: تعداد 9 قلم دارو حدود 40 درصد از حجم ریالی کل خرید دارو را به خود اختصاص می دهد. ما در برخی از تجهیزات و اقلام دارویی با کمبودهای جدی مواجه هستیم، که باید به فوریت با تغییر سیاست خرید و یا تغییر برند براي جلوگیری از بحران و تعطیلی خدمت در مراکز، نسبت به رفع این کمبودها اقدام کنیم.
همچنین، در این نشست چترروز مدیر مالی دانشگاه، گزارشی از عملکرد مالی واحدهای تابعه در برنامه طرح تحول نظام سلامت و نحوه تخصیص بسته کاهش فرانشیز با هزینه عملکردی بیمارستان ها در ابتدای سال 96 تا کنون را ارائه و در این خصوص توضیح داد.
دکتر صادق نيت، رئيس مجتمع بيمارستاني امام خميني(ره) و دکتر مهرپور، رئيس بيمارستان شريعتي هم مشکلات مربوط به بيمارستان تحت نظر خود را بيان کردند.
رئیس دانشگاه پس از شنيدن نقطه‌نظرات اعضا و مشکلات اين طرح با اشاره به زحمات معاونت توسعه و مدیریت مالی دانشگاه گفت: سعی بر این است که با همه مشکلات مالی موجود، پرداخت های کارکنان به موقع و بدون مشکل انجام شود.
توضیح اينکه با دستور رییس دانشگاه قرار شد، دکتر رضایی به عنوان دبیر این کمیته، در نامه‌اي تمامی مشکلات مطرح شده در این نشست را به ستاد اجرایی طرح تحول نظام سلامت وزارت متبوع، اعلام کند. 

خبر: باهو
عکس: عطری / باهو

 


١٤:١٩ - شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٧٤٧٨٦    /    تعداد نمایش : ١٨٤٢خروج